Zadzwoń do nas

y ​22 203 62 28

W czym pomagamy ?

Złość

Psychoterapia:

Czas: 50 min

Cena: 130 zł

Częstotliwość: raz w tygodniu


Oferta: ​​terapia złości, stres, nerwica, ataki agresji, trening zastępowania agresji
​​​

Objawy: ​​wybuchy złości, napięcie, problemy w relacjach, dolegliwości fizyczne, furia, ataki agresji

Złość- jest uczucie, które towarzyszy każdemu z nas na co dzień. Jednak kiedy zaczyna przybierać patologiczne rozmiary powinniśmy zastanowić się nad tym czy sami potrafimy się z nią uporać i czy nie należy udać się po pomoc. 


Czym jest złość?

Złość to spowodowana strachem emocjonalna reakcja, która pojawia się, gdy nie możemy osiągnąć zamierzonego celu i tracimy poczucia kontroli. Złość jest często powiązana z powtarzającym się oddziaływaniem czynników stresogennych. Osoba narażona na działanie bodźców stresogennych, bez poczucia możliwości reakcji na nie często zaczyna reagować złością 

Dlaczego się złościmy?

Nie lubimy i nie chcemy czuć złości, często mamy też z jej powodu poczucie winy, oskarżamy się o to, że jesteśmy złymi ludźmi. Napięcie i stres, które się w nas znajdują, nie mają ujścia, nawarstwiają się, kumulują, aż w końcu wybuchają postaci ataku złości. Długookresowe skrywanie emocji może powodować, że ostatecznie dochodzi do punktu krytycznego często w najmniej spodziewanych okolicznościach i przy niewinnej zupełnie osobie. Wyładowanie może nastąpić na przykład w sklepie podczas zakupów, czy wobec kolegi z pracy, czego wcale nie chcemy i nie jest dla nas dobre. 

Zdarza się też czasami, że chcemy być uprzejmi i zjadamy nieposolone danie w restauracji albo tracimy swój czas słuchając kolejnej oferty z banku lub operatora sieci telefonów komórkowych. Zamiast konsekwentnie odmówić czy upomnieć się o sól, rezygnujemy z naszej potrzeby dla społecznej akceptacji. a potem gdzie indziej np. w domu lub pracy wybuchamy. Najczęściej niestety, obrywa się właśnie naszym pracownikom, partnerom, rodzicom lub dzieciom. Gdy i nasze konkretne potrzeby nie są spełnione nie mamy poczucia bezpieczeństwa. Złość i gniew ukrywa nasz strach. Nieświadomie widzimy w naszym partnerze wroga i wybuchamy na niego w momencie zagrożenia. ​

Terapia złości

Czasem złość pojawia się u człowieka tak często i jest tak nieznośnie intensywna, że otoczenie danej osoby i ona sama czują, że potrzebna jest jej pomoc. W trakcie spotkań z terapeutą uczy się się technik radzenia sobie z tą emocją, a więc pokazywania złości w sposób adekwatny (asertywny), powstrzymywania jej i technik relaksacyjnych. Terapeuta stara się też aby efekty pracy utrzymały się po skończeniu spotkań. Psychoterapia może pomóc odmienić życie danej osobie, naprawić relacje z bliskimi i pracownikami, poprawi też znacznie jakość jej życia.


Email: kontakt@punktwsparcia.pl

Zadzwoń do nas

y 22 203 62 28