Zadzwoń do nas

y ​22 203 62 28

W czym pomagamy ?

Problemy 
w związku

Psychoterapia par i małżeństw

Czas: 75 min

Cena: 150 zł

Częstotliwość: co dwa tygodnie

Na Zachodzie terapia par jest bardzo popularna, podczas gdy w Polsce ciągle podchodzi się do tej metody nieufnie. 

Warto jednak z niej skorzystać, bo może ona być ostatnią deską ratunku dla par, które myślą, że rozstanie jest jedynym słusznym rozwiązaniem. 


Terapia par z udziałem terapeuty, bezstronnego obserwatora pozwoli na ostateczne rozstrzygnięcie czy jest szansa na kontynuację relacji czy najkorzystniejszym rozwiązaniem jest rozstanie się. A może być i tak, że dana para nie myśli o rozstaniu, tylko trudno jej funkcjonować w sieci rutyny, powinności, zobowiązań, wyzwań, problemów i w związku z tym szuka konstruktywnych rozwiązań umożliwiających właściwe zrozumienie i wzajemne wsparcie. Jak to działa? 

Niezbędna komunikacja 

Bez względu na to, co jest istotą problemu w związku, praktycznie zawsze można uznać, że przyczyną nieporozumień jest niewłaściwa komunikacja między osobami tworzącymi związek. W gabinecie psychoterapeuty na pewno łatwiej jest podjąć konstruktywny dialog, ponieważ terapeuta uczy wzajemnego słuchania, precyzowania oczekiwań, ustalania wspólnych celów. Jest bezstronny, dzięki czemu partnerzy również mogą spojrzeć na swoją relację i problemy z odpowiedniego, zdrowego dystansu, zrozumieć postawę drugiej osoby i czasem wypracować akceptowalny kompromis. 

W terapii par wskazuje też na konieczność poszanowania drugiej osoby, mając na względzie, że obie osoby w związku są jednakowo ważne i niezbędne i kluczowe jest dawanie wzmocnień, o czym często zapomina się w toku codziennych spraw i rutynie długoletniego związku.

Dla kogo terapia? 

Terapia par dedykowana jest dla wszystkich, którzy takiej pomocy potrzebują, zarówno małżeństw, jak i nieformalnych związków, osób, które są ze sobą długo, jak i krótko. Doświadczenie pokazuje, że poważny kryzys w związku przydarzyć może się zawsze. Pomoc psychoterapeuty wskazana jest zwłaszcza wtedy, gdy partnerzy nie mogą się ze sobą już w ogóle porozumieć, wydaje im się, że nic ich nie łączy i jako jedyne wyjście widzą rozstanie. Często do gabinetu trafiają też osoby pozostające w długoletnich związkach, które czują się sfrustrowane jego stanem i chcą, by ożyły dawne emocje – również w takich przypadkach terapia może bardzo pomóc, gdyż ma za zadanie odkryć i ujawnić przed partnerami ich wzajemne oczekiwania oraz przetworzyć nagromadzone przez lata nierozwiązane kwestie i – naturalnie – uporać się z nimi. 


Email: kontakt@punktwsparcia.pl

Zadzwoń do nas

y 22 203 62 28