Zadzwoń do nas

y ​22 203 62 28

Pomagamy

W niektórych przypadkach terapia ​rodzin jest znaczenie lepszym 
​rozwiązaniem aniżeli terapia tylko jednej, zainteresowanej osoby, czasem wręcz jest to niezbędne, by przywrócić normalne relacje w rodzinie oraz poprawić jakość życia jej członków. ​

Bez względu na to, co jest istotą problemu w związku, praktycznie zawsze można uznać, że przyczyną nieporozumień jest niewłaściwa komunikacja między osobami tworzącymi związek.

Nikt nas nie przygotowuje do bycia dobrym rodzicem. Czasami nie pamiętamy jak wychowywali nas nasi rodzice, czasami też nie chcemy korzystać z ich wzorców.

 Nasza Nikt nas nie przygotowuje na czas kryzysu w związku po urodzeniu dziecka. Jak to jest, że zamiast wspólnie cieszyć się z osiągnięć naszego malucha, fundujemy mu atmosferę pełną napięcia, ciche dni, awantury i pretensje. 

Z​​apraszamy na spotkanie z naszymi specjalistami, którzy pomogę Wam porozumieć się ​w trudnym czasie, wesprzeć Was w ciężkich chwilach. Oferujemy zarówno pomoc psychologiczną, jak i prawną w sytuacji rozwodu, separacji, konfliktu rodzinnego.

Z jednej strony ciąża to spełnienie marzeń niejednej kobiety, radosne oczekiwanie, jednak to również trudny czas zmian w głowie i w ciele, to często lęk przed porodem, niejednokrotnie lęk o życie i zdrowie, to również obawa, czy poradzę sobie w nowej roli.  

W każdej relacji zdarzają się kryzysy, co jest normalne. Zdrada nie jest jednak naturalna, jest gwałtem zadanym zaufaniu, bliskości, intymności i wszystkiemu temu, co jest fundamentem związku między dwiema osobami. 

Dorastanie w domu, w którym alkohol był jednym z elementów krajobrazu, przynosi skutki, z którymi bardzo trudno poradzić sobie samodzielnie w dorosłym życiu. Niska samoocena, lęk przed zmianą, często nieudane związki, to niektóre objawy syndromu DDA. 

Depresja jest stanem znacznie poważniejszym niż zwykłe przygnębienie, często zupełnie dezorganizuje życie chorego, a przede wszystkim trwa znacznie dłużej niż zwykły zły nastrój.

W okresie dojrzewania młodzi ludzie prawie zawsze doświadczają szeregu problemów, z którymi nie zawsze potrafią uporać się samodzielnie. 

Nie wiesz co się z Tobą dzieje? Czujesz się osamotniona, niezrozumiana? Jeśli nowa sytuacja, nowa rola Cię przytłacza, częściej niż zwykle płaczesz, zastanawiasz się nad sensem, łatwiej i w agresywny sposób okazujesz złość, to możesz doświadczać depresji poporodowej. 

Złość jest jedną z emocji, która pełni ważną funkcję w naszym życiu. Złość wyznacza nasze granice, informuje, gdy nie możemy osiągnąć celu. pełni też funkcję ostrzegawczą. Jednak często złość jest również objawem lęku, nośnikiem energii
​i zmian. 

Szczególnym rodzajem zaburzenia nerwicowego jest fobia. Jest to, najprościej rzecz ujmując, silny, irracjonalny lęk przed różnego rodzaju czynnikami. Jest wiele rodzajów fobii, różnicuje je bodziec wywołujący lęk.  

j

Potocznie mianem „nerwica” określa się stan, w którym nasza odporność psychiczna nie jest w wystarczająco dobrej kondycji, by radzić sobie z zadaniami, problemami codziennego życia. 

Nerwica natręctw zaliczana jest do zaburzeń lękowych, a jej głównymi objawami są stale pojawiające się natrętne i uciążliwe myśli oraz czynności, którym towarzyszy nieustające poczucie lęku i napięcia. 

Uzależnienia wszelkiego rodzaju są antidotum na nasze codzienne problemy, często są strategią unikania konfrontacji z otaczającą nas rzeczywistością. Granica jest bardzo cienka.

Ze stresem mają do czynienia praktycznie wszyscy ludzie, niezależnie od wieku, płci i warunków życia. Mogą go bowiem wywoływać zarówno poważne czynniki, jak choćby wydarzenia zagrażające równowadze życia, jak i błahe na pozór problemy. 

Schizofrenia często ujawnia się już u nastolatków. Trudno ją jednak zdiagnozować i w związku z tym terapię nie zawsze zaczyna się na czas.  

 Nasza psychika często mówi do nas za pomocą ciała. Jeśli diagnoza dolegliwości fizycznych wykazała, że jesteś w pełni zdrowy, może okazać się, że uporczywy ból, zawroty głowy, parcie na pęcherz, alergia skórna mają podłoże natury psychicznej. 

Hipochondria

“Hipochondria” jest zablokowany

Boisz się o swoje życie? Stale diagnozujesz u siebie choroby? Badania nie wykazują niczego niepokojącego, a jednak…. Jeśli podejrzewasz u siebie hipochondrię zapraszamy na spotkanie z naszymi terapeutami. 

Psychoedukacja

“Hipochondria” jest zablokowany

Psychoedukacja jest wyposażaniem pacjenta w narzędzia, które pomogą mu w walce z problemem. Poszerza świadomość, wiedzę o zaburzeniu, sposoby jego podtrzymywania i konstruktywne strategie walki z problemem.


Email: kontakt@punktwsparcia.pl

Zadzwoń do nas

y 22 203 62 28