Zadzwoń do nas

y ​22 203 62 28

Terapeuci

Łukasz Prusaczyk

Psycholog, terapeuta. Pracuje w podejściu integracyjnym ze szczególnym uwzględnieniem elementów psychologii humanistycznej. Uczestnik czteroletniej Szkoły Psychoterapii i Ośrodka Pomocy i Edukacji psychologicznej Intra rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Ukończył psychologię kliniczną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz studia podyplomowe w Akademii Leona Koźmińskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywał współpracując od 2002 roku z fundacją Contusio Celebri, Stowarzyszeniem Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi Integracja, na oddziale psychiatrycznym Szpitala Bródnowskiego, oddziale psychiatrycznym Szpitala Bielańskiego, oraz jako terapeuta Camp America International Exchange Programme w USA. Pracuje w Psychologicznej Poradni Rodzinnej w Warszawie. 

Ukończył szereg szkoleń z zakresu pomocy psychologicznej i rozwoju osobistego. Uczestnik treningów interpersonalnych i intrapsychicznych organizowanych przez Laboratorium Edukacji. Prowadzi szkolenia z zakresu asertywności, treningi antystresowe i rozwoju osobistego.

W swojej pracy stosuje metodę focusingu, który oznacza skupienie na własnym ciele i uświadomienie sobie tego, co czujemy w danej chwili. Jest to narzędzie szanujące autonomię klienta oraz dobrze się sprawdzające z osobami, które są zarówno przytłoczone emocjami i impulsami lub też zablokowane czy odcięte. W walce z depresją wykorzystuje teorię i praktykę uważnej obecności, czyli mindfulness.
Pomaga osobom dorosłym, parom i młodzieży, którzy cierpią z powodu depresji, nerwicy, niskiego poczucia własnej wartości, przeżywającym kryzys, również tym szukającym sensu. Specjalista od komunikacji interpersonalnej i budowania zdrowych relacji w bliskich związkach, rodzinie.
Kieruje się dewizą, że sztuką jest zrozumienie, nie ocenianie.

​Prywatnie fan sportów zimowych, miłośnik szybowców i kina skandynawskiego. 


Email: kontakt@punktwsparcia.pl

Zadzwoń do nas

y 22 203 62 28