Zadzwoń do nas

y ​22 203 62 28

Dla kogo ?

Psychoterapia online

Czas: 50 min

Cena: 130 zł

Częstotliwość: raz w tygodniu


Psychoterapia online – pomoc terapeuty w zaciszu domu pacjenta

Jest wiele rozbieżnych zdań na temat skuteczności psychoterapii online. Jednak, istnieje szereg badań, które wskazują, że korzyści z takiej formy terapii nie odbiegają od bezpośredniego spotkania w gabinecie. 

Należy pamiętać, że w niektórych przypadkach funkcję terapeutyczną może spełniać nie tylko sama terapia, ale i wychodzenie z domu i udawanie się do gabinetu terapeuty, zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z różnego rodzaju fobiami czy nieśmiałością. Wtedy zalecana jest klasyczna terapia w gabinecie. 

Nie zawsze jednak psychoterapia oko w oko z terapeutą jest możliwa. Są sytuacje i choroby, które praktycznie uniemożliwiają wychodzenie z domu. Rozwiązanie, jakim jest psychoterapia online, jest też dedykowane dla osób, które nie są w stanie dotrzeć do gabinetu terapeuty z innych powodów, takich jak odległość miejsca zamieszkania od gabinetu czy brak mobilności. 

Możliwość skorzystania z pomocy dla każdego 

Wiele jest zalet rozwiązania, jakim jest korzystanie z pomocy psychoterapeuty przez Internet, nie tylko jeśli chodzi o opisaną wyżej kwestię. Fakt, że pacjent znajduje się na doskonale sobie znanym terenie, w zaciszu własnego domu, pozwala mu całkowicie się zrelaksować i lepiej otworzyć się na psychoterapię. W niektórych przypadkach może to być znacznie lepsze i skuteczniejsze niż przebywanie w gabinecie terapeuty, w którym pacjent może czuć się obco i mało komfortowo. ​​​


Email: kontakt@punktwsparcia.pl

Zadzwoń do nas

y 22 203 62 28