Zadzwoń do nas

y ​22 213 96 31

W czym pomagamy ?

Problemy
​w rodzinie​

Psychoterapia rodzinna:

Czas: 90 min

Cena: 180 zł

Częstotliwość: co dwa tygodnie

W niektórych przypadkach terapia rodzin jest znaczenie lepszym rozwiązaniem aniżeli terapia tylko jednej, zainteresowanej osoby, czasem wręcz jest to niezbędne, by przywrócić normalne relacje w rodzinie oraz poprawić jakość życia jej członków. 

W jakich sytuacjach terapia rodzin jest wskazana? 

Właściwie można stwierdzić, że każde zaburzenie psychologiczne wywiera wpływ na samopoczucie i życie nie tylko osoby, której dotyczy bezpośrednio, ale też wszystkich jej bliskich. W niektórych przypadkach jednakże wpływ ten jest szczególnie silny, zwłaszcza jeśli dotyczy to ciężkiego nałogu – alkoholizmu ojca rodziny czy narkomanii syna. Ma to niebagatelny wpływ na ich życie, samopoczucie i psychikę, śmiało można mówić o współuzależnieniu, a więc jasne jest, że potrzebna jest terapia wszystkich osób zainteresowanych, całej rodziny. Tylko wtedy da dobre skutki. 

Terapia rodzin wskazana jest także w mniej poważnych sytuacjach, na przykład kiedy istnieją poważne trudności uniemożliwiające porozumienie dzieci i rodziców. Bywa tak zwłaszcza w okresie buntu nastolatków, kiedy to rodzice przestają być autorytetem, a dzieci na wszelkie możliwe sposoby, nie zawsze dla nich dobre, starają się zamanifestować swoją indywidualność i podkreślić odrębność. Psychoterapia rodzin może tu bardzo pomóc. Nawet jedna sesja może dać odpowiedzi na wiele pytań i wątpliwości, przede wszystkim – na czym polega problem. 

Efekty terapii dla rodziny 

Jak każda psychoterapia, również terapia rodzin opiera się na rozmowie, kierowanej w taki sposób, by dała pożądane efekty. Członkowie rodziny, którzy przed trafieniem do gabinetu mieli poważne problemy z wzajemną komunikacją, wreszcie mogą ze sobą otwarcie porozmawiać, dowiedzieć się o swych obawach, oczekiwaniach, podjąć konstruktywną krytykę i spróbować wypracować kompromisy. Celem terapii jest wskazanie możliwych kierunków takich działań. Bardzo ważne jest też okazanie sobie bliskości, co na co dzień zwykle jest ukrywane. Daje to ogromną motywację i siłę do walki z nałogiem i wszelkimi innymi problemami, które negatywnie rzutują na całą rodzinę. ​​


Email: kontakt@punktwsparcia.pl

Zadzwoń do nas

y 22 213 96 31